Dni Bliskości jest to wydarzenie inspirowane międzynarodowym projektem International Babywearing Week /Międzynarodowy Tydzień Bliskości, inaczej Międzynarodowy Tydzień Noszenia/, który od 2008 roku obchodzony jest w różnych miejscach na całym świecie. Również w Polsce, znany jako Tydzień Bliskości. W Białymstoku natomiast po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku.  I od tego czasu dzieje się co roku, w październiku, pod ostateczną nazwą Dni Bliskości w Białymstoku.

 

Początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która ostatecznie sięgnęła idei szeroko rozumianego rodzicielstwa bliskości, eko-rodzicielstwa, naturalnego porodu, karmienia piersią oraz zdrowego żywienia. A wszystko organizowane jest przez rodziców dla rodziców (także przyszłych!), którym bliska jest idea rodzicielstwa bliskości.

Wspólnie z tegorocznymi organizatorami Dni Bliskości: Fundacja Dusza Świata, Ziarenko i ekipa Wolontariuszy, postanowiliśmy że wydarzenie to nie odbędzie się. Więcej w aktualnościach.