Każdego roku jest ktoś, kto zatrzymuje w kadrach chwile, emocje i nas samych.

Jeżeli jesteś tu po raz pierwszy, prześledź minione lata, które wypełnione były wydarzeniami Dni Bliskości i zobacz, jak to, co się wówczas działo, poruszało nie tylko nas samych.

Jeżeli jednak powracasz tutaj po raz kolejny, rozbudź na nowo wspomnienia i przygotuj się na kolejne wydarzenia z cyklu Dni Bliskości!

  • 2018

Wydarzenie współfinansowano ze środków Miasta Białegostoku. *** fot. Sylwia Szajnar Fotografia

*** Warsztaty finansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku.

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących postaci polskiej psychologii. Pracując od kilkunastu lat z rodzicami, zjednała sobie liczne grono czytelników i słuchaczy. Dotychczas wydane książki: bestseller „Dziecko z bliska”, „Dziecko z bliska idzie w świat”, "Potrzebna cała wioska", "Akcja adaptacja", "Nowe wychowanie seksualne" rozchodzą się w wielotysięcznych nakładach. Jej blog i fanpage śledzi stale rosnąca liczba osób, a ona sama połowę roku spędza w podróży po Polsce i Europie, prowadząc warsztaty dla rodziców i szkolenia dla profesjonalistów. Odwiedziła również Białystok na Dni Bliskości Białystok. Na wykładzie "Trudne emocje u dzieci" mieliśmy okazję osobiście spotkać się z autorką i zadać jej najbardziej nurtujące nas pytania. *** fot. Sylwia Szajnar Fotografia

"Energia, która płynie z takich warsztatów jest genialna i niepowtarzalna. Moc, testosteron, siła i .... gadamy o wychowaniu. To drugie ani trochę nie podważa tego pierwszego. Tym bardziej, że gadamy o męstwie i ojcostwie. Nadal się zdarzają i "męskie żarty", nadal widać siłę każdego z nas." - tak Jarek Żyliński wspomina w Psychoblogu "Płeć i role w rodzinie - warsztaty TYLKO dla mężczyzn" podczas Dni Bliskości w Białymstoku. *** Super! 💜 Cieszymy się niezmiernie, że w gronie naszych prowadzących są takie osoby jak Jarek, które potrafią przyciągnąć na swoje warsztaty i zadowolić stadko facetów. *** Warsztaty finansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku.

"Komunikacja intymna" w SZTUKA KOCHANIA Instytut Pozytywnych Wibracji - warsztaty tylko dla dorosłych w ramach Dni Bliskości w Białymstoku! Działo się, oj, działo! By móc być jeszcze bliżej siebie! A wszystko dzięki szczerej i otwartej rozmowie w grupie fajnych ludzi!

"Aby móc być blisko z inną osobą, potrzebujemy być w kontakcie ze sobą." Na warsztatach taneczno-ruchowych "Droga do siebie" prowadzonych przez Grażynę Stanisławską w 4Konekt mogliśmy zaopiekować się Sobą i podarować Sobie nieco uwagi.

Uwielbiamy warsztaty z których WSZYSCY wychodzą dumni z siebie i uśmiechnięci! Na warsztatach "Naturalna pielęgnacja w rodzinie" to się udało! Każdy mógł sprawić sobie przyjemność robiąc wyjątkowe i niepowtarzalne mydełka, jakich nie znajdziecie w żadnym sklepie! Spójrzcie jakie cudeńka tworzyli uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem Pauliny z Rękociało! *** Warsztaty finansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku. :)

"Wychodź, wychodź Słonko Dam ci maku ziarnko Jak nie wyjdziesz, wyjdę ja Zanim się rozproszy mgła... Grzej Słoneczko, grzej..." To fragment starej pieśni słowiańskiej ku czci Słońca, jaką m.in. śpiewaliśmy podczas warsztatów "PraŚpiew" prowadzonych przez pasjonatkę kultury słowiańskiej i hawajskiej Magdalena Samojlik. Dziękujemy za cudowny klimat spotkania!

Takie zamotanie możliwe tylko przy motaniu w chustę! Indywidualne konsultacje, przymiarki i nauka wiązania w chustę i zakładania nosidła. A po związaniu... można było iść w tany! :)

Budowanie bliskości z niemowlęciem poprzez taniec w chuście. *** Warsztaty finansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku. :)

Czy dzieci potrafią stworzyć instrumenty? Takie rzeczywiście grające i sprawiające frajdę? Okazuje się, że nie trzeba wiele, a mogą powstać fletnie pana, marakasy, gitary i wiele innych... Niemal cała orkiestra mieści się w domowej kuchni! :)

W dostojnej przestrzeni Uniwersyteckiego Centrum Kultury pojawiły się barwne, piękne ptaki... Ptaki grające na instrumentach, śpiewające i bawiące się z dziećmi! Zobaczcie, co się działo! Tylko podczas Dni Bliskości.

Fotorelacje spływają, tym razem wspominamy Komunikacja - warsztaty / wykład z Jarkiem Żylińskim. Jak Wasze opinie z tego spotkania? Podobało się Wam? *** fot. niezastąpiona Alinka Gabrel-Kamińska Bez Słów

Koncert Charytatywny Dni Bliskości na rzecz Fundacja Rodzić po Ludzku jaki miał miejsce 07.10.2018 w Jazzon Live Jazz Club. Rozpieczętowałyśmy komisyjnie puszki z Waszymi datkami i ogłaszamy, że jest... 931,10 zł! Dziękujemy Wam Ludzie Wielkiego Serca za hojność! Dziękujemy Jazzon Club za klimatyczną przestrzeń. Nie zapominamy też o Gwiazdach tamtego wieczoru: Formacja A Plus, zespół Bez Ograniczeń oraz CIRa podczas Freestyle Jam Session! BRAWO!!! *** foto: Zbyszek Zibi Zibjakow *** filmiki by JAZzON: https://www.facebook.com/jazzonlivejazzclub/videos/848103558646894/ https://www.facebook.com/jazzonlivejazzclub/videos/468303290357365/

Pamiętacie zespół GAŁGAN, który dał czadu podczas Dni Bliskości kilka dni temu? Powspominajmy te cudne chwile. :) Dziękujemy, że byliście z nami! *** fot. Zbyszek Rusiłowicz

Czy przekonania i emocje mogą wpływać na zaburzenia zdrowotne? O holistycznym spojrzeniu na człowieka i totalnej biologii na wykładzie "Przekonania, emocje, zdrowie" mówili Janusz Szyszko, Teresa Szyszko i Danuta Michrowska. *** fot. Zbyszek Rusiłowicz

Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie, bez rezygnowania z dobrodziejstw technologicznych? My już wiemy. Wykład Jerzego Sienkiewicza rozwiał wszelkie nasze pytania! *** fot. Bez Słów

Woda - składamy się z niej w 70%, a tak niewiele o niej wiemy... Tę wiedzę starała się przekazać nam dietetyczka Kaja Ponikarczyk. Dziękujemy! *** fot. Zbyszek Rusiłowicz

Ale się działo na Sensoplastyce w Przedszkolu ToTu! ?? Spójrzcie na fotki! Są cudne! *** fot. Kasia Bielawska

Warsztaty rodzinne "Mamo tato zróbmy coś razem" w Żłobku miniMontessori w Wasikowie. *** Dziękujemy @mkPhotography za piękne fotki!

"Dużo więcej zawdzięczamy dzieciom niż dzieci nam..." M. Montessori / Wieczór filmowy za nami! Wiele myśli, emocji i uwag wzbudził ten film. Szczerze dziękujemy Wam za czynny udział w dyskusji. Piękne kwiaty składam również Julita Maleszewska i Annie Czarnieckiej Ania Wen za cenne wyjaśnienia i przybliżenie idei Montessori. / fot. Sylwia Szajnar Fotografia