Aktualności

Weź swój kubek na warsztaty!

Weź swój kubek na warsztaty!

Pamiętacie akcję z ubiegłego roku „BĄDŹ EKO! Weź swój kubek?”. Nie zapomnijcie go zabrać na Dni Bliskości i w tym roku. Bo… będzie na Was czekać kawka, różnorodne herbatki, ziółka, wrzątek, woda, soki, a w łazience akcesoria do mycia. 

ZERO WASTE to bardzo ważny dla nas temat (szczególnie jednej z nas ), dlatego spodziewajcie więcej o wzmacnianiu tego stylu w życiu codziennym na tegorocznych Dniach Bliskości!

Dni Bliskości 12-20 październik 2019

Dni Bliskości 12-20 październik 2019

Dni Bliskości to cykl spotkań poświęconych idei rodzicielstwa bliskości, organizowany w Białymstoku od 2010 r w Polsce znany jako Tydzień Bliskości, a w świecie International Babywearing Week. Będziemy się spotykać i rozmawiać o relacjach z małym dzieckiem, ze starszymi dziećmi, z samą sobą, z naturą oraz pomiędzy kobietą i mężczyzną. Ciekawi goście, dużo dobrej energii, przestrzeń do dyskusji, rozwojowe warsztaty, zabawa w tańcu, zajęcia muzyczne, gimnastyczne, plastyczne i wiele innych ciekawych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bądźcie z nami od 12 do 20 października! Zapraszamy!

Życiodajny Gniew – warsztaty z Renatą Arendt-Dziurdzikowską

Życiodajny Gniew – warsztaty z Renatą Arendt-Dziurdzikowską

Weekendowe warsztaty rozwojowe z Renatą Arendt-Dziurdzikowską!

Moc pozytywnych i ważnych słów usłyszałyśmy po warsztatach „Mama – najbliższa bliskość” z Renatą Arendt-Dziurdzikowską przeprowadzonych w ramach Dni Bliskości 2018. W odpowiedzi na Wasze liczne głosy i prośby, aby Renata pojawiała się podczas kolejnych Dni Bliskości, przyśpieszyłyśmy to spotkanie i zaprosiłyśmy ponownie tę niezwykłą prowadzącą! Tym razem tematem przewodnim będzie Gniew!

Wydarzenie jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2011680662471144

Opis: Od Gniewu potrzebujemy się uwolnić. Tłumienie Gniewu nie pomaga. To tak, jakby próbować zgasić pożar za pomocą jutowego worka. Niczego dobrego nie przynosi też parzenie tym ogniem siebie i innych.
Każda z nas ma w swojej psychice „pieczęć energetyczną” nazywaną gniewem, związaną z przeszłością osobistą, systemową, rodową, a także ogólnoludzką. Droga do uwolnienia gniewu jest prawdziwie życiodajna: otwiera serce, łączy nas z tymi jakościami, które czynią nas prawdziwie mądrymi, kochającymi, pełnymi mocy kobietami.

Mamy dla siebie dwa dni – to wspaniała okazja, abyśmy w niedzielę rano zrobiły krąg snów. Gdy wchodzimy w tak głęboki proces jak ten, którego doświadczymy w sobotę, mocarne siły życia wspierają nas także poprzez sny. Zanurkujemy w ten świat i sprawdzimy, jaką pomoc, wsparcie i miłość przynosi.

Prowadząca o sobie: Od trzydziestu lat piszę artykuły i książki. Od kilkunastu lat zajmuję się coachingiem i budzeniem świadomości. Maluję. Uprawiam ogród. Gotuję. Troszczę się o bliskich.
Jestem autorką książek: „21 portretów, czyli jak żyć tu i teraz”, „Tajemnice kobiet”, „Możesz odejść, bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu.” (Właśnie ukazało się nowe, poszerzone wydanie tej książki). Z Wojciechem Eichelbergerem napisaliśmy „Zatrzymaj się”, „Siedem boskich pomyłek”, „Mężczyzna też człowiek”, „Co z tym światem?”. Z Benedyktem Peczko „Zrozumieć mężczyznę” i „Męski świat”. Skończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a także trzyletnie Studium Multi-Level Coaching w Polskim Instytucie NLP (akredytacja Europejskiego Stowarzyszenia NLPt).

Przeczytaj więcej: http://www.rdziurdzikowska.pl/dziennik/wyzwalajacy-swiety-gniew/?fbclid=IwAR0TxASaPqwrwm9C7h_xRvvev7g6M_Ack8750aGF5J1z9h2AYvn-RWUAj14

Szczegółowy program warsztatu:
Dzień 1 (sobota)
11.00 – 16.00 – Życiodajny Gniew
16.00 – 16.30 – Obiad
16.30 – 19.00 – Życiodajny Gniew
19.00 – … – Kolacja, ognisko, tańce i śpiewy :)

Dzień 2 (niedziela)
9.00 – 10.00 – Śniadanie
10.00 – 14.00 – Krąg snów
14.00 – 14.30 – Obiad
14.30 – 17.00 – Życiodajny Gniew

Cena (*):
– płatność do 17 marca – 580 zł
– płatność do 31 marca – 640 zł
– jeśli cena jest dla Ciebie przeszkodą, aby uczestniczyć w warsztacie, skontaktuj się z nami

(*) w podanej cenie zawarty jest udział we wszystkich warsztatach, nocleg w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie oraz pełne wyżywienie – posiłki wegetariańskie.

Zapisy:
Eliza 604 676 233
Ania 500 093 113
Paulina 698 395 751
lub meilowo: rejestracja@dnibliskosci.bialystok.pl
Po kontakcie meilowym / telefonicznym podamy numer konta do wpłat.

Warsztat tylko dla kobiet. Pracujemy w kameralnej grupie – liczba miejsc ograniczona.

Do zobaczenia!

Dziękujemy!!!

Dziękujemy!!!

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu oraz Kancelarii Prezydenta za Patronat Honorowy i Departamentowi Spraw Społecznych przy Urzędzie Miejskim w Białymstoku, którzy częściowo wsparli finansowo nasze wydarzenie.

Dziękujemy Uniwersytetowi w Białymstoku i Uniwersyteckiemu Centrum Kultury za pomoc w organizacji i udostępnieniu pięknej przestrzeni warsztatowo-wykładowej.

Dziękujemy naszym Prelegentom i Partnerom! Dzięki Wam Dni Bliskości z roku na rok rozwijają się i stają na coraz wyższym poziomie. Wśród licznych prowadzących warsztaty i wykłady szczerze dziękujemy: Agnieszce Stein, Renacie Arendt-Dziurdzikowskiej, Jarkowi Żylińskiemu, Adzie Naruk Pracownia Relacji Skontaktowani, Julicie Maleszewskiej, Kamili Papaj Kamyk na Drodze, Jolancie Sawickiej Mama Tata i Ja, Pauli Jackowskiej Turkusowy Zakątek, Katarzynie Haraburdzie, Marcie Wałamaniuk-Dragun, Galerii Arsenał, Karolinie Zasiadczuk Wesoła Łapka, Katarzynie Bielawskiej Centrum Kreatywności ToTu, zespołowi Gałgan, Annie Krupa Spicy-Carrot, Zbyszkowi Rusiłowicz AroNo, Julicie Wołkowyckiej Aire Terapia Tańcem, Bożenie Tarasiewicz Poradnia Rodzinna Pomoc, Kai Ponikarczyk Love Eat, Magdalenie Ochmańskiej, Katarzynie Świętochowskiej, Ewie Rydzewskiej Muktijoga, Januszowi i Teresie Szyszko, Danucie Michrowskiej, Kindze Szmugulskiej, Marcie Węcek, Nataszy Topor Sztuka Kochania, pracowni O!twórz, żłobku miniMontessori, przedszkolu Paptorka, Freestyle Kids, Niepublicznej Szkole Mozaika, Marii Sołowińskiej, Ewie Jarymowicz Jewa, Tula, Grażynie Stanisławskiej Edukacja w Ruchu, Alinie Gabrel-Kamińskiej Bez Słów, Ewelinie Danowskiej, Annie Jakubowskiej-Sadowskiej, Małgorzacie Górskiej, Magdalenie Samojlik, Paulinie Karczewskiej Rękociało, Jerzemu Sienkieiwczowi, Jazzon Club, dystrybucji filmów dokumentalnych Against Gravity.

Dziękujemy drogim Sponsorom za przekazanie fantastycznych prezentów, które mogliśmy rozdać uczestnikom Dni Bliskości: producentowi chust i nosideł Tula, Wydawnictwu Mamania, Księgarni Trzy Kropki, Sylwia Szajnar Fotografia, Pracowni Relacji Skontaktowani, Rękociało.

Dziękujemy naszym Patronom Medialnym: Obcasy Podlasia, Radio Białystok za wsparcie medialne, promocję i rozsiewanie idei bliskości w naszym mieście! Dziękujemy Stowarzyszeniu Inicjatyw Kobiecych Kobieteria za Matronat!

Dziękujemy za ogrom pracy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego aby Dni Bliskości stały na wysokim poziomie organizacyjnym: naszemu grafikowi Damianowi, informatykowi Piotowi, fotografom – Magdzie, Alinie, Sylwii, Zbyszkowi. Dziękujemy naszym drogim Wolontariuszkom – Kasi, Sylwii, Zuzi, Magdzie, Justynie, Kasi, Ani i Uli! To dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczne Dni Bliskości były niezapomniane i wyjątkowe!

Dziękujemy Wam – Uczestniczki i Uczestnicy, zarówno mali jak i duzi, którzy z roku na rok coraz liczniej bierzecie udział w naszym wydarzeniu. Niezmiernie nas cieszy, że możemy spotkać się z Wami, porozmawiać, pobyć i umocnić się, że to co robimy jest ważne. Dziękujemy za to, że po raz kolejny byliście z nami! Dziękujemy za Wasz liczny udział, za wspaniałą atmosferę  i za liczne lajki na Facebooku oraz Instagramie. Oby tak dalej! ;)

Dziękujemy za wypełnienie ankiety w prostej, internetowej formie. Pomóżcie nam udoskonalać Dni Bliskości: https://dnibliskosci.bialystok.pl/ankieta-2018/
Za wszelkie uwagi serdecznie dziękujemy!

Dni Bliskości 2018 już za nami, ale wielu z naszych Prowadzących prowadzi regularne spotkania w ciągu całego roku. Śledźcie i szukajcie ich w Internecie. Bądźmy blisko przez cały rok!

Organizatorki Dni Bliskości 2018,
Paulina, Ania i Eliza

Konkurs

Konkurs

Wyniki konkursu:
Osoby, które zdobyły prezent w konkursie cytaty: Paulina Krawczyk,Marcin Kamar, Julita Maleszewska, Urszula Gierasimiuk, Julita Daruda, Eliza Krasowska, Damianos Blackos, Joanna Krasiński, Anna Hykiel-Bajko, Magda Ochmańska, Karolina Zasiadczuk, Agnieszka Kopciewska, Ewa Wolicka, Justyna Raubo

Osoby, które zdobyły prezent w konkursie na zdjęcie w tle: Marcin Komar, Aneta Szczerbacz, Monika Sz, Kamila Papaj, Ewa Wolicka, Anna Hykiel-Bajko, Zibi Zijakow.

GRATULUJEMY!

Szczegóły konkursów:
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w dwóch konkursach:

1. Szukamy inspiracji!
Napisz cytat, który był/ jest wsparciem w Twoim rodzicielstwie. Kto Ciebie inspiruje? Agnieszka Stein? Marshall Rosenberg? Czy może ciocia? Swoją odpowiedź umieścić w tym wydarzeniu (poniżej) bądź wyślij na maila kontakt@dnibliskosci.bialystok.pl.

Dla części z Was mamy prezenty:
– książki od naszych partnerów: wydawnictwa Mamania
oraz od Trzy Kropki księgarnia dla Dzieci
– zestawy kosmetyków od Rękociało

I nie zapomnij podać autora!

2. Zmień zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebook na grafikę:
„OD 5 DO 14 PAŹDZIERNIKA JESTEM NA: DNIACH BLISKOŚCI” oraz pokaż Nam to podczas rejestracji!
Pomóż promować Dni Bliskości.

Dla niektórych „pomocników” mamy prezenty:
– gadżety od TULA ( m.in: Nerka Hip Pouch, Otulacz – Moood oraz Transform – Lunch Bag)
– sesja zdjęciowa od Sylwia Szajnar Fotografia

Zabawa startuje 05.10.2018 od godz. 17.00, a trwa do 12.10.2018 do godz. 17.00.

Rozstrzygnięcie nastąpi 12.10.2018 po godz. 17.00. Listę osób, które otrzymają prezenty, umieścimy na tym wydarzeniu. Będzie można je odebrać w piątek (12.10), sobotę (13.10) oraz niedzielę (14.10) w UCK.

Pamiętaj!

Aby wziąć udział w KONKURSIE musisz uczestniczyć w jakimiś wydarzeniu w ramach Dni Bliskości!

Kto pierwszy przy odbiorze, ten lepszy! Ty decydujesz, jaką nagrodę wybierasz. Prezent przepada, jeśli osoba nie zgłosi się po niego do niedzieli 14.10.2018 (włącznie).

Powodzenia!

Regulamin 2018

Regulamin 2018

Regulamin Dni Bliskości 2018

Regulamin rejestracji uczestników Wydarzenia Dni Bliskości 2018 w Białymstoku odbywającego się w dniach 05-14.10.2018 roku.

§1. Postanowienia ogólne
1.1 Dni Bliskości 2018 dalej zwane Wydarzeniem, to cykl warsztatów, wykładów, spotkań i rozmów, które odbywają się w dniach od 5 do 14 października 2018 r. w różnych miejscach na obszarze Białegostoku.
1.2 Organizatorami Wydarzenia są:
Fundacja Dusza Świata, ul. Nowy Świat 14/9, Białystok,
Ziarenko, ul. Wrzosowa 2, Białystok,
grono Wolontariuszy.
1.3 Przepisy niniejszego Regulaminu stanowią integralną część Zgłoszenia uczestnictwa w Wydarzeniu i obowiązują wszystkich Uczestników.
1.4 Uczestnikami warsztatów są osoby które zapoznały się z Regulaminem i zaakceptowały go. Kryterium weryfikowane jest na podstawie oświadczenia składanego przez uczestnika podczas rejestracji.
1.5 Oficjalny serwis internetowy Warsztatów znajduje się pod adresem
https://dnibliskosci.bialystok.pl

§2. Zasady uczestnictwa i odwołania uczestnictwa
2.1 Warunkiem udziału w Wydarzeniu jest zakup biletu poprzez platformę internetową znajdującą się na stronie www.dnibliskosci.bialystok.pl/bilety.
2.1.1 Otrzymanie potwierdzenia w formie automatycznego potwierdzenia zakupu biletu, które jest wysyłane na podany adres e-mailowy.
2.1.2. Udział w Wydarzeniu na część spotkań jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków miasta Białegostoku. Na pozostałe wykłady, warsztaty udział jest płatny i Uczestnik pokrywa je we własnym zakresie.
2.1.5. Liczba miejsc uczestnictwa w Warsztatach jest ograniczona.
2.2 Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w Wydarzeniu. Rezygnacja Uczestnika z udziału w Wydarzeniu powinna być dokonana w formie pisemnej, również meilowej, nie później niż 2 dni przed odbyciem się danego spotkania.
2.2.1 Przed upływem 2 dni Uczestnik może odzyskać wpłaconą kwotę pomniejszoną o koszty przelewu i prowizji systemu płatniczego.
2.2.2 Jeśli do poszczególnego wykładu lub warsztatu zostało mniej niż 2 dni – nie ma możliwości zwrotu kosztów za zakupione Bilety.

§3. Reklamacje
3.1 Wszelkie reklamacje Uczestników Warsztatów wobec Organizatora powinny być zgłaszane w formie pisemnej, również meilowym w terminie siedmiu dni od daty zaistnienia zdarzenia stanowiącego podstawę reklamacji, jednak nie później niż w terminie siedmiu dni od dnia zakończenia Warsztatów.
3.2 Po upływie wyżej określonego terminu żadne reklamacje nie będą rozpatrywane.

§4. Postanowienia końcowe
4.1 W przypadku, gdy wykłady lub warsztaty nie odbędą się z przyczyn zależnych wyłącznie od Organizatora, Organizator niezwłocznie poinformuje o tym fakcie Uczestnika.
4.2 Organizator może zmienić termin i miejsce Wydarzenia bez podania przyczyny. W sytuacji, o której mowa w zdaniu poprzedzającym Uczestnik ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w Wydarzeniu bez podania przyczyny. 4.3 Wszelkie spory mogące wyniknąć z tytułu uczestnictwa w Wydarzeniu będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla siedziby Organizatora.
4.4 Wysłanie zgłoszenia rejestracyjnego zamieszczonego na stronie internetowej Warsztatów oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu, a także przestrzegania przepisów porządkowych oraz wszelkich innych ustaleń dokonanych między Uczestnikiem a Organizatorem.
4.5 Uczestnik Warsztatów wyraża zgodę na nieodpłatne: (a) utrwalenie, wykorzystanie i rozpowszechnianie utrwalonego przez Organizatora swojego wizerunku i głosu w trakcie Warsztatów w materiale sprawozdawczym, dokumentującym przebieg Warsztatów. Utwór opracowany z wykorzystaniem wizerunku i głosu może być wykorzystany i rozpowszechniany przez Organizatora na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w szczególności we wszelkich (niezależnie od formy) materiałach sprawozdawczych, a także poprzez zamieszczanie tych materiałów w dowolnych mediach (Internet w szczególności facebook, youtube, prasa, radio, telewizja, ulotki etc.), utrwalanie i zwielokrotnianie dowolną techniką, w tym techniką zapisu magnetycznego, optycznego, drukarską, reprograficzną, cyfrową, publiczne wykonanie albo publiczne odtworzenie, na dowolnych wydarzeniach otwartych i zamkniętych, wystawienie, wyświetlenie, najem, użyczenie, nadanie i reemisję. Zgoda ma charakter nieodwołalny i nie jest ograniczona terytorialnie.
4.6 Podczas Warsztatów Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych obiektach, w których odbywają się Dni Bliskości 2018.
4.7 Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z udziałem w Warsztatach jest obowiązkowe. Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. 2016.922) Organizator Wydarzenia nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych osobowych Uczestników innym osobom lub instytucjom. Dane osobowe podane przez Uczestnika traktowane są jako informacje poufne i służą tylko i wyłącznie do celów komunikacji pomiędzy Uczestnikiem, a Organizatorami Wydarzenia.

§5. Polityka prywatności / ochrona danych osobowych
5.1 Dane osobowe: Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:
5.1.1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Fundacja Dusza Świata ul. Nowy Świat 14/9, w Białymstoku.
5.1.2. Kontakt w sprawie informacji dotyczących danych osobowych: pauli.karcz@gmail.com.
5.1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu: rejestracja Uczestników Wydarzenia w procesie rejestracji indywidualnej na podstawie art. 6 ust 1 pkt a, b.
5.1.4. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie Organizator.
5.1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres: czas związany z organizacją Wydarzenia.
5.1.6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
5.1.7. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5.1.8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest: warunkiem zawarcia umowy – uczestnictwo w Wydarzeniu. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie: brak możliwości rejestracji na Wydarzeniu.
5.1.9. Rodzaj danych osobowych: przetwarzane dane osobowe dotyczą: imię, nazwisko, adres e-mailowy, telefon.
5.1.10. Charakter przetwarzania danych osobowych: przetwarzanie danych osobowych obejmuje następujące działania: zapisy / rejestracja Uczestników Wydarzenia.
5.2 Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy Uczestników, które mogą zostać zgubione, zniszczone lub skradzione podczas Wydarzenia.
5.3 Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za dokonane przez siebie zniszczenia na terenie obiektów, w których prowadzone są jakiekolwiek działania związane z Wydarzeniem.
5.4 Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem jego zamieszczenia na stronie internetowej www.dnibliskosci.bialystok.pl, 24.09.2018.
5.5 Organizator ma prawo zmiany postanowień regulaminu.
5.6 Zmiany wchodzą w życie z dniem ich zamieszczenia na stronie internetowej Dni Bliskości.
5.7 W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy powszechnie obowiązujące.