Formacja A Plus & Bez Ograniczeń | koncert charytatywny

Formacja A Plus & Bez Ograniczeń | koncert charytatywny

Opis | Tegoroczne ? Dni Bliskości Białystok to nie tylko warsztaty i wykłady. Mamy potrzebę, by szerzyć idee, które są nam bliskie i – w naszym odczuciu – warte są wsparcia. Z tego powodu zapraszamy na bezpłatny? KONCERT CHARYTATYWNY. ?
Pieniądze, które zbierzemy do puszek (zrobionych przez dzieciaki z Przedszkola Paprotka) przekażemy na rzecz Fundacji Rodzić po Ludzku. Zbiórka ta będzie miała charakter zbiórki koleżeńskiej. 
Informacje nt Fundacji Rodzić po Ludzku możecie przeczytać na stronie http://www.rodzicpoludzku.pl/O-Fundacji

Zagrają dwa ? zespoły: 
✅ „Formacja A Plus” w której gra inicjator koncertu – Janusz Szyszko – lekarz medycyny, stomatolog oraz zespół muzyczny
✅ Bez Ograniczeń, w jazzowym wydaniu .

W ramach wydarzenia odbędą się również licytacje. Zapraszamy i Was do przyniesienia fantów! Mamy nadzieję na super zabawę ;)

Osoba prowadząca | Paulina Karczewska – Prywatnie mama pięcioletniej córki, ciekawa świata kobieta. Jedna z organizatorek Dni Bliskości

Zuzanna Skrzypko – mama Kuby, wolontariuszka Dni Bliskości.

Grupa docelowa | Ludzie wielkiego serca.

Czy można przyjść z dzieckiem | Oczywiście! 

Czas trwania | Część główna ok. 2 godzin, przewidujemy również jam session w doborowym towarzystwie. :)

Miejsce | Jazzon Live Jazz Club, ul. Sienkiewicza 3, 15-432 Białystok

 

Uczestnicy przynoszą | Fanty na licytację i dobry nastrój.

WWW | Jazzon Live Jazz Club

 Fundacja Rodzić po Ludzku

www.rodzicpoludzku.pl

Formacja A Plus

 

LOL warsztaty TYLKO dla nastolatków / Galeria Arsenał

LOL warsztaty TYLKO dla nastolatków / Galeria Arsenał

* Uwaga. Wydarzenie towarzyszące. *
Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl

do piątku, 5 października, do godz. 15:00. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Płatne w Galerii Arsenał, bilet za udział w warsztatach 4 zł

Opis | Uczestnicy podzieleni na dwuosobowe zespoły napiszą krótkie scenariusze oparte na wymianie esemesów. Następnie odegrają scenki, w których postarają się „odtworzyć” użyte emotikony oraz wytłumaczyć i rozwinąć skrótowy język esemesów.

Osoba prowadząca | Hubert Czerepok
— artysta sztuk wizualnych, autor instalacji, fotografii, obiektów i filmów. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie w 1999 roku obronił dyplom w pracowniach Izabelli Gustowskiej i Jana Berdyszaka. W latach 2002–2003 odbył studia podyplomowe w Jan van Eyck Academie w Maastricht, a w latach 2004–2005 w Higher Institute for Fine Arts w Antwerpii. Asystent, a potem adiunkt w Pracowni Wideo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie profesor nadzwyczajny na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownik Pracowni Filmu Eksperymentalnego. Bada anomalie, rzeczy dziwne i wymykające się kontroli, analizuje konstrukcje determinujące ludzkie zachowania, tropi konspiracyjne teorie i zjawiska paranormalne, szuka reguł Wielkiego Spisku, miesza historię z utopią. Z wyjątkową erudycją i poczuciem humoru balansuje na granicy ironicznego dystansu i autentycznego zaangażowania.

Grupa docelowa | nastolatki, 11-16 lat

Czy można przyjść z rodzicem | Nie – Tylko dla nastolatków, tym razem bez rodziców, może być rodzeństwo

Czas trwania | 3 godziny

Miejsce | Galeria Arsenał, ul. Adama Mickiewicza 2, 15-222 Białystok

Zajęcia ruszają przy | 12 osobach – musi być parzysta liczba osób

WWW https://galeria-arsenal.pl/

Zapisy | Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl
do piątku, 5 października, do godz. 15:00. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Płatne w Galerii Arsenał, bilet za udział w warsztatach 4 zł

PORÓD NATURALNY INICJACJĄ KOBIECOŚCI spotkanie / Edyta Adamczewska

PORÓD NATURALNY INICJACJĄ KOBIECOŚCI spotkanie / Edyta Adamczewska

Opis | Na wykładzie opowiem o książce „Tajemnica narodzin. Poród lotosowy”, której jestem autorką. Opowiem dlaczego ją napisałam i dlaczego ten temat jest teraz tak istotny. Książka wpisuje się w tworzenie nowego paradygmatu. Przedstawia wiele kluczowych faktów, które powinny być powszechnie znane i dopełniają naszą, jako społeczeństwa, wiedzę o tym, jak myślimy o porodzie i roli kobiety w porodzie. Jeśli czytelnicy zastanowią się chociaż przez chwilę nad przesłaniem tej książki, to może mieć to fundamentalny wpływ na rodzenie się nowego pokolenia bez przemocy, ale w miłości i zaufaniu do Natury. Ważne jest abyśmy zdali sobie sprawę z tego, że stoimy u progu epoki, która potrzebuje świadomych, niezależnie myślących, wolnych ludzi o otwartych sercach. Otwórzmy się na ten cud narodzin i wspierajmy jako społeczeństwo kobiety, które decydują się na poród lotosowy. Poród naturalny jest inicjacją naszej kobiecości jak odpowiednio do tego wydarzenia się przygotujemy może być dla nas doświadczeniem duchowym. :) Pisząc tą książkę miałam marzenie, aby  ta wiedza dotarła do każdej kobiety i każdego mężczyzny, którzy pragną stać się świadomymi i odpowiedzialnymi rodzicami.

Podczas wykładu poruszona będzie kwestia świadomego rodzicielstwa, będzie możliwość uświadomienia sobie, że macierzyństwo może stać się najpiękniejszą przygodą w jaką zabiera nas dziecko. Że rodzicielstwo bliskości jest tym czego pragnie nasze maleństwo. Podczas pracy z kobietami, spotkań, sesji i warsztatów z nimi  zauważam, że Mamy bardzo chcą dziecka, ale jak ono się pojawia uciekają od niego, separują się i czasem nawet się go boją, że zawładnie całym ich światem. Jest też w tym temacie na rynku dużo porad całkiem sprzecznych i zagłuszających naszą kobiecą intuicję. Porozmawiamy sobie na ten temat i zrozumiemy, że tak wcale nie musi być. Możemy przyjrzeć się dziecku i obserwując go odkrywać jakie dary do naszej rodziny wnosi. Traktowanie w ten inny, intuicyjny sposób małego człowieka, traktowanie go jako dopełnienie nas samych i współistnienie razem z miłością da nam pełnię bycia Mamą.
 

Osoba prowadząca | Edyta Adamczewska – Inicjatorka dobrej zmiany. Też autorka książki „Tajemnica narodzin. Poród lotosowy”. Pracuję od kilku lat z kobietami i prowadzę autorski cykl warsztatów rozwojowych „Harmonia codzienności”.

Edyta Adamczewska mama 3 dzieci, w tym najmłodszego urodzonego w domu i lotosowo. Zawodowo od kilku lat prowadzi wykłady, sesje i autorski cykl warsztatów rozwojowych pt. „Harmonia codzienności”. Jest to kompendium wiedzy nie tylko o zdrowym trybie życia, ekologicznych zachowaniach czy zbilansowanej wegetariańskiej diecie, ale przede wszystkim nauka słuchania własnego serca, szeptów intuicji i odkrywania drogi do życia w harmonii ze sobą i naturą. Jako, że inicjatorkami wprowadzania zmian w świadomości swojej i własnej rodziny są kobiety głównie pracuje z nimi. Zdobyta wiedza i ukończone liczne kursy i warsztaty rozwoju osobistego oraz doulowania pozwalają jej wspomagać te kobiety podczas odkrywania ich mocy i budowania wewnętrznego autorytetu. Zagorzała orędowniczka porodu lotosowego.
Swoją pracę z poszerzaniem świadomości wzbogaca energetyczno-duchowymi obrazami, które sama maluję dłońmi i delikatnym masażem Touch of soul, który przywraca naturalną równowagę w organizmie i synchronizuje nas z energiami Wszechświata.

Grupa docelowa | kobiety od lat 20-120 mile widziani partnerzy – warsztat kierowany jest do kobiet i ich partnerów

Czy można przyjść z dzieckiem | Raczej nie dla dzieci

Czas trwania | 2 godziny

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, Ciołkowskiego 1N, Białystok

Zajęcia ruszają przy | 7 osobach

Uczestnicy przynoszą | zeszyt, notatnik do notatek własnych

Kontakt www | www.edytaadamczewska.pl

ZATRZYMAĆ CZAS, CZYLI KREATYWNE DOKUMENTOWANIE WSPOMNIEŃ, PROJECT LIFE warsztaty rodzinne / Anna Krupa

ZATRZYMAĆ CZAS, CZYLI KREATYWNE DOKUMENTOWANIE WSPOMNIEŃ, PROJECT LIFE warsztaty rodzinne / Anna Krupa

Opis | Chcesz w sposób kreatywny udokumentować dzieciństwo swojego Smyka? Nie wiesz od czego zacząć? W co się wyposażyć?

Project Life powstał w USA jako łatwiejsza, bardziej minimalistyczna i zorganizowana forma tradycyjnego scrapbookingu. Jego autorka – Beckey Higgins – opracowała system dokumentowania wspomnień, na który składają się trzy podstawowe elementy: albumy, koszulki i specjalne karty. Na warsztatach postaram się choć odrobinę przybliżyć ten świat i być może w ten sposób otworzyć okno do nowego hobby.

Osoba prowadząca |Anna Krupa
O sobie: Nazywam się Anka, na co dzień jestem mamą trójki urwisów w różnym wieku. Jestem fotografem/grafikiem, poza tym kocham dobrze i zdrowo zjeść (część z Was kojarzy mnie jako Spicy-carrot).

Dziś chciałabym pokazać Wam jedną z moich pasji jaką stało się dokumentowanie dziecięcej codzienności w albumach PL (Project Life). Sprawia mi to radochę, pozwala przeżyć macierzyństwo pięknie i świadomie. Pokolorować je odrobinę!

Grupa docelowa | Rodzice z dziećmi od 4 r.ż.

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak, od 4 r.ż.

Czas trwania | 1 godzina

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok

Zajęcia ruszają przy | 4 osobach

Uczestnicy przynoszą | Zdjęcia, które chcielibyście umieścić w albumie o wymiarach 10x15cm

WWW | http://www.annakrupa.com/

Uwaga! Cena dotyczy opłaty za 1 dziecko.  Opiekun dziecka uczestniczy w spotkaniu bezpłatnie.

POŁÓG – DOULA I WSPARCIE rozmowa z 3 doulami / Magdalena Ochmańska, Anna Sawoń, Natasza Topor

POŁÓG – DOULA I WSPARCIE rozmowa z 3 doulami / Magdalena Ochmańska, Anna Sawoń, Natasza Topor

Opis | Czy wsparcie douli kończy się na porodzie? Czy kobiety muszą wspominać połóg jako najtrudniejszy czas w życiu? Dlaczego matki zostają same ze swoimi dziećmi na długie godziny i dni? Porozmawiajmy o mądrym wspieraniu młodych mam po porodzie, nie tylko przez doule, ale przez ich najbliższe otoczenie. Zastanówmy się, jak przygotować się do połogu i wczesnego macierzyństwa, aby móc się nim cieszyć.

Osoby prowadzące |

Magdalena Ochmańska – doula, członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce w procesie certyfikacji, masująca szalem Rebozo oraz klasycznie i relaksacyjnie, instruktorka aktywnej szkoły rodzenia, miłośniczka karmienia piersią. Mama trójki młodych ludzi, z uważnością towarzysząca ich rozwojowi, edukująca domowo, żona. Jestem blisko. Założyłam i prowadzę Bliskość Wsparcie Okołoporodowe, gdzie wspieram kobiety i ich rodziny.

Anna Sawoń – Jestem doulą, członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce, instruktorką masażu dziecięcego, doradczynią noszenia dzieci w chustach i mamą trójki dzieci. Prowadzę stronę internetową z pozytywnymi historiami porodowymi www.Pięknyporód.pl oraz bloga o doulowaniu i macierzyństwie doulania.pl. Pasjonuję się wszystkim, co wspiera mnie i innych rodziców na drodze do satysfakcjonującego rodzicielstwa. Kocham pracować z kobietami i dla kobiet!

Natasza Topor – Jestem mamą dwójki dzieci, pasjonatką życia i pracy z oddechem. Swoją życiową misję realizuję jako masażystka, doula, arteterapeutka, wokalistka, kompozytorka, prezeska Fundacji B/B Instytut Pozytywnych Wibracji oraz współzałożycielka rozwojowego centrum – Sztuka Kochania. Spotkania, praca i wspieranie kobiet jest moją radością i powołaniem.

Grupa docelowa | Rodzice planujący dziecko, kobiety przed i po porodzie, rodzice przyszłych rodziców, wszyscy, których ten temat porusza i dotyczy

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak

Czas trwania |2 godziny

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok 

Zajęcia ruszają przy | 5 osobach

WWW | 

www.bliskosc.com

www.Pięknyporód.pl

www.doula.bialystok.pl

https://www.facebook.com/SZTUKA-kochania-instytut-pozytywnych-wibracji

 

DROGA DO SIEBIE warsztaty ruchowe dla dorosłych z elementami tańca / Grażyna Stanisławska

DROGA DO SIEBIE warsztaty ruchowe dla dorosłych z elementami tańca / Grażyna Stanisławska

Opis | Aby mòc być blisko z inną osobą, potrzebujemy być w kontakcie ze sobą. Jeśli komunikacja ze sobą jest satysfakcjonująca, szczera, to stwarza nam podwaliny do budowania poprawnych relacji z innymi. Ten warsztat zaprasza do głębokich, często niedostępnych dla nas samych, miejsc. Po co ? Aby spotkać się ze sobą, przyjrzeć się sobie, zaprosić siebie do wspólnej drogi. Z troską i wdzięcznością zaprosimy Siebie do podarowania Sobie trochę uwagi.

Osoba prowadząca | Grażyna Stanisławska”Edukacja w ruchu” – nauczycielka, tancerka w rozwoju zawodowy i osobistym

Kobieta w drodze  ? Nauczycielka tańca odkrywająca, jak wielki potencjał ma w sobie ruch, wibracja…Ukończenie Terapii Tańcem i Ruchem drugiego stopnia zmieniło moje spojrzenie na taniec oraz pracę z dziećmi i dorosłymi. Ciągle korzystam z podstaw pedagogiki i psychologii, zaczerpniętych z ukończonych studiów, ale wewnętrzna potrzeba poszukiwania najlepszych efektów w pracy popycha mnie do studiowania nowatorskich, lub też całkiem zapomnianych koncepcji pracy z człowiekiem. Kocham taniec, ruch, muzykę i rozwój. To wszystko można pięknie połączyć i jeszcze mieć z tego satysfakcję.

Grupa docelowa | Osoby dorosłe

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak, mogą uczestniczyć dzieci powyżej 13 lat

Czas trwania | 1 godzina 30 minut

Miejsce | 4Konekt, ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok

Zajęcia ruszają przy | 5 osobach

WWW | grazynatur@gmail.com

MAGIA przyTULAnia – o znaczeniu noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich / TULA & JEWA Ewa Jarymowicz

MAGIA przyTULAnia – o znaczeniu noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich / TULA & JEWA Ewa Jarymowicz

Opis |  Warsztaty odpowiadają na pytania:

  • Jak noszenie wpływa na rozwój dziecka?
  • Jakie są zalety i korzyści noszenia w chuście?
  • Jak dobrać odpowiednią chustę i nosidło?
  • Jak prawidłowo je zawiązać lub założyć?
  • Kiedy zacząć nosić?

Osoba prowadząca | Ewa Jarymowicz – akredytowany doradca Akademii Noszenia Dzieci.

Mam 3 urwisów. Łagodna i cierpliwa a jednocześnie silna i drapieżna :) Specjalistka od skoków, biegów i motania chusty oraz machania girią. Przez rodziców nazywana „zaklinaczką niemowląt” – dogada się nawet z najbardziej wymagającym maluszkiem. Właścicielka firmy: JEWA – wsparcie na starcie.

Grupa docelowa | Warsztaty skierowane w szczególności dla par spodziewających się maluszków i rodziców małych dzieci. Mile widziane są jednak wszystkie osoby zainteresowane tematyką chustonoszenia.

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak

Czas trwania |2 godziny

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok 

Zajęcia ruszają przy | 5 osobach

Uczestnicy przynoszą | Mile widziane chusty i nosidełka, nie jest to jednak warunek konieczny

WWW | facebook.com/poradnia.jewa/

BEZPIECZNY PIES, BEZPIECZNE DZIECKO wykład / Karolina Zasiadczuk

BEZPIECZNY PIES, BEZPIECZNE DZIECKO wykład / Karolina Zasiadczuk

Opis | Wykład dotyczący zasad bezpieczeństwa w rodzinach, w których jest pies i dziecko. Omówimy potrzeby psów. Opowiem, jak stawiają granice i nauczę Was, jak je rozpoznawać. Dowiecie się, dlaczego merdający ogonem pies nie zawsze czuje się bezpieczny, dlaczego psy nie lubią uśmiechów, jak zaangażować nasze ludzkie, nawet najmłodsze pociechy, do opieki nad psami i jak sprawić, by dom w psio-ludzkim składzie nie wywrócił się do góry nogami.

Osoba prowadząca | Karolina Zasiadczuk – trener w szkole Wesoła Łapka, pośredni sprawca Hodowli Rottweilerów Szept Puszczy FCI, pedagog, studentka, prywatnie żona, Mama, wiecznie zabiegana miłośniczka zwierząt.

Grupa docelowa | Rodzice, właściciele psów

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak, od 7 r.ż

Czas trwania | 1 godzina

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok

WWWhttps://www.facebook.com/hodowlarottweilerowbialystok/ , www.wesolalapka.pl

ROLA POŁOŻNEJ W OPIECE NAD KOBIETĄ PO PORODZIE wykład położnej / Katarzyna Haraburda

ROLA POŁOŻNEJ W OPIECE NAD KOBIETĄ PO PORODZIE wykład położnej / Katarzyna Haraburda

Opis | Rola położnej w opiece nad kobietą po porodzie. Wsparcie mamy w nowej rzeczywistości, w której pojawia się maluszek i ułatwienie nawiązania z nim emocjonalnej więzi.

Osoba prowadząca |Katarzyna Haraburda – położna środowiskowo-rodzinna

O sobie:
Pracuję jako położna w poradni ginekologicznej dla kobiet oraz jako położna środowiskowo rodzinna w przychodni lekarza POZ. Towarzyszę kobietom w okresie okołoporodowym, w ciąży, na początku macierzyństwa. Wspieram mamy w początkach laktacyjnej drogi. Wzmacniam zaufanie rodziców w ich intuicyjną mądrość i wiarę w to, co naturalne. Upowszechniam wiedzę i umiejętności w zakresie aktywnego porodu, naturalnej pielęgnacji noworodka oraz opieki nad nim w duchu przywiązania. Promuję karmienie piersią. Interesuję się eko rodzicielstwem, medycyną niekonwencjonalną, naturalną, ziołolecznictwem. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę poprzez udział w licznych konferencjach, szkoleniach. Lubię czytać, jeździć rowerem i zdrowo gotować. Aktualnie jestem mamą na urlopie macierzyńskim.

Grupa docelowa | Do każdej kobiety, która potrzebuje wsparcia położnej. Zapraszam szczególnie mamy przygotowujące się do porodu.

Czy można przyjść z dzieckiem | Tak

Czas trwania | 1 godzina 15 minut

Miejsce | Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok

Zajęcia ruszają przy | 5 osobach

GDZIE CI MĘŻCZYŹNI… TATO, GDZIE JESTEŚ…  warsztaty / Jolanta Sawicka

GDZIE CI MĘŻCZYŹNI… TATO, GDZIE JESTEŚ… warsztaty / Jolanta Sawicka

Opis | Warsztaty z elementami Terapii Mocnego Trzymania i Ustawień Systemowych w poszukiwaniu, dotykaniu i doświadczaniu męskiego w życiu matek, żon, dzieci i kobiet.

Osoba prowadząca | Jolanta Sawicka… przede wszystkim człowiek, później certyfikowany terapeuta systemowy wg Berta Hellingera – absolwentka Szkoły Ustawień Systemowych w Instytucie Psychoterapii i Rozwoju Osobowości, prowadzonego przez Małgorzatę Rajchert-Lewandowską, mgr. pedagog, socjoterapeuta, terapeuta poznawczo-behawioralny, Trener Treningu Zastępowania Agresji, mediator, uczennica w pierwszej w Polsce Szkole na Rzecz Pojednania w Rodzinie wg. J. Prekop, prowadzonej przez Annę Choińską oraz uczennica w Szkole Nowych Ustawień Rodzin w Taunus Insititute, właścicielka Mama Tata i Ja.

Grupa docelowa | Spotkanie dla osób w każdy wieku… każdy czyimś dzieckiem :)

Czy można przyjść z dzieckiem |Tak. Od 6 roku życia.

Czas trwania | 1,5 godziny

Miejsce | Mama Tata i Ja Instytut Rozwoju Człowieka ul. KEN 5 lok 2 Białystok

Zajęcia ruszają przy | 1 osobie – jedna osoba to cały wszechświat

WWW |https://www.facebook.com/mamatatatija/?ref=bookmarks