Program

Mama Plus – ćwiczenia grupowe dla kobiet w ciąży

Data
11.10.2016
Godzina
12.30 - 13.30
Adres
Armedis | ul. Przygodna 14 lok. 1, Białystok
Prowadzący
Ewa Wolicka
Cena
10 zł

Zajęcia „Mama plus” przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz dla pań do 6-8tyg. po porodzie. Zostały opracowane zgodnie z zaleceniami ACOG (American Collage of Obstetricians and Gynecologists) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologiczno–Położniczego. Ćwiczenia są odpowiednio dobrane do specyficznych potrzeb pań w ciąży. Jest to forma rekreacji o niskiej intensywności. Jakie korzyści niosą zajęcia „Mama Plus”?
– doskonałe samopoczucie fizyczne i psychiczne mamy i dziecka
– przygotowanie ciała do porodu i podniesienie tolerancji na ból
– zapobieganie i zmniejszenie bólu pleców
– lepsza  przemiana materii i dotlenienie
– wyrównanie ciśnienia krwi
– wzmocnienie osłabionych mięśni oraz rozluźnienie napiętych mięśni
– łatwy powrót do formy po porodzie
– zmniejszenie obrzęków
– kontakt z innymi ciężarnymi i wymiana doświadczeń.

Kiedy można zacząć ćwiczyć i kiedy należy przestać?
Jeśli kobieta przed zajściem w ciążę ćwiczyła regularnie, może zacząć od razu. Jeśli nie ćwiczyła, powinna przeczekać pierwsze 8 tygodni. Każda Pani, przed przyjściem na ćwiczenia, powinna skonsultować się z lekarzem i poprosić o zaświadczenie. Ćwiczyć należy do tego momentu, który ciężarna i jej lekarz uznają za właściwy.

O prowadzącej:
Ewa Wolicka – magister fizjoterapii i technik masażysta. Studia ukończyła w roku 2011 i od tamtej pory systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na kursach podyplomowych. Pracuje jako fizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Armedis, gdzie zajmuje się głównie terapią wad postawy u dzieci i młodzieży, dolegliwościami kręgosłupa u dorosłych a także prowadzi gimnastykę grupową „Zdrowy Kręgosłup” oraz  ćwiczenia dla kobiet w ciąży „Mama Plus”. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, żegluje i spędza czas z przyjaciółmi oraz psem.

Preloader
*
*
*
*