Aktualności

Dziękujemy!!!

Dziękujemy!!!

 Ostatnie fotografie spłynęły, ostatnie sprawy domknięte, ostatnie okruszki sprzątnięte… ;) To już koniec. Dni Bliskości 2017 przeszły już do historii. Bardzo pięknej, ośmioletniej historii!Z radością w sercach i wdzięcznością składamy gorące podziękowania Prezydentowi Miasta Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu oraz Kancelarii Prezydenta za Patronat Honorowy i Departamentowi Spraw Społecznych przy Urzędzie Miejskim w Białymstoku, którzy po raz pierwszy częściowo wsparli finansowo nasze wydarzenie.

Szczególne i szczere podziękowania ślemy Uniwersytetowi w Białymstoku i Uniwersyteckiemu Centrum Kultury za pomoc w organizacji i udostępnieniu pięknej przestrzeni warsztatowo-wykładowej.

Wyjątkowo ciepło dziękujemy naszym Panterom! Dzięki Wam Dni Bliskości z roku na rok rozwijają się i stają na coraz wyższym poziomie. Ciepłe promyki przesyłamy w szczególności: Agnieszce Stein, Adzie Naruk Pracownia Relacji Skontaktowani, Julicie Maleszewskiej, Kamili Papaj, Jolancie Sawickiej Mama Tata i Ja, dr Monice Marzec-Dzierżanowskiej, Agnieszce Siekanowskiej, Annie Kuczkin 100 kalorii, Pauli Jackowskiej, Barbarze Purgał, Annie Sawoń Doulania, Katarzynie Haraburdzie, Emilii Jaworskiej Centurm Naturalnego Rodzicielstwa Rozkwit, Katarzynie Falkowskiej Sprawna Babka, Marcie Wałamaniuk-Dragun, Izabeli Liżewskiej, Justynie Zieniuk i Anieli Kokosza Galeria Arsenał, Joannie Wasilewskiej z Miętowe Studio, Karolinie Zasiadczuk Wesoła Łapka, Katarzynie Bielawskiej Centrum Kreatywności ToTu, Annie Krupa Spicy-Carrot, Zbyszkowi Rusiłowicz AroNo, Julicie Wołkowyckiej Aire Terapia Tańcem, Ewie Rydzewskiej Muktijoga, Nataszy Topor Sztuka Kochania, Filipowi Jackowskiemu Baldstok, Pracowni O!twórz się, Żłobku miniMontessori, Przedszkolu Paprotka, Niepublicznej Szkole Mozaika, Dystrybucji filmów dokumentalnych Against Gravity, Kino Helios.

Dziękujemy drogim Sponsorom za przekazanie fantastycznych prezentów i wsparcie: Tula, Mamania, EkoShop, CarLines, Miętowe Studio, Anna Krupa Photography, Rękociało.

Wyjątkowo dziękujemy naszym Patronom Medialnym: Radio Białystok oraz Coolturalny Białystok za wsparcie medialne, promocję i rozsiewanie idei bliskości w naszym mieście!

Szczerze dziękujemy za ogrom pracy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego aby Dni Bliskości stały na wysokim poziomie organizacyjnym: naszemu grafikowi Damianowi, informatykom Piotrowi i Rafałowi, fotografom – Magdzie, Asi, Sylwii, Marcelowi, Zbyszkowi i naszym drogim wolontariuszkom – Justynie, Agnieszce, Magdzie, Zuzi i Agacie! To dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczne Dni Bliskości były niezapomniane i wyjątkowe!

Oczywiście nie zapominamy o naszych wspaniałych Uczestniczkach i Uczestnikach, zarówno małych jak i dużych, którzy co roku coraz liczniej biorą udział naszym wydarzeniu. Niezmiernie nas cieszy, że możemy spotkać się z Wami, porozmawiać, pobyć i wzmocnić wiarę, że to co robimy jest ważne. Dziękujemy za to, że po raz kolejny byliście z nami! Dziękujemy za Wasz liczny udział, za wspaniałą atmosferę  i za to, że tak pięknie promujecie Dni Bliskości wśród swoich znajomych, co było widać np. w Internecie. :)

Do zobaczenia za rok!
organizatorki Dni Bliskości 2017

Laureaci konkursów

Laureaci konkursów

Drodzy uczestnicy Dni Bliskości! Wszystkie konkursy zostały rozstrzygnięte, a nagrody rozlosowane.  Niektóre nadal czekają na odbiór. :)

Zwycięzcy dobroci z Ekoshopu to:
Mariola Gawryluk
Magdalena Tarasewicz
Izabela Adamska
Emilia Poskrobko
Barbara Budrowska

Rękociało:
Anna Paszkiewicz-Trojniel

Nosidło Tula:
Zbyszek Rusiłowicz

Książki Mamania:
Anna Korent-Sadowska
Aneta Kosobko

Bardzo prosimy o zgłoszenie się pod nr 577259704 lub adres mailowy zuzaskrzypko@hotmail.com.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo!

Rzecz jasna, osobne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów nagród, dzięki którym na tylu twarzach pojawił się uśmiech :)
Wspaniale, że ubogaciliście ten tydzień swoją obecnością!

Ekoshop https://www.facebook.com/EkoShop.bialystok/
Rękociało https://www.facebook.com/search/top/?q=r%C4%99kocia%C5%82o
Tula https://www.babytula.pl/
Mamania http://mamania.pl/

 

 

START!!

START!!

Już jutro startujemy! Spotykamy się w UCK i delektujemy się sobotnimi wydarzeniami.
Co nas jutro czeka? Ściągawka ponżej 

10.00 – 10.30 Idea Bliskości – wykład inauguracyjny
10.30 – 11.15 Naturalna pielęgnacja niemowląt jako inwestycja w zdrowie / Paulina Karczewska
11.15 – 12.00 Rola położnej środowiskowej w opiece nad matką i dzieckiem / Katarzyna Haraburda
12.00 – 12.45 Wprowadzanie stałych pokarmów – BLW / Agnieszka Siekanowska
12.45 – 14.00 Bliskość i miłość w rodzinie – wykład z elementami warsztatu na postawienie Terapii Mocnego Trzymania wg. J.Prekop i Ustawień Systemowych wg. B. Hellingera/ Jolanta Sawicka
14.00-14.45 Koło pokoleń – wykład o pracy nad zdrową relacją/ Kamila Papaj
14.30- 16.30 Równowaga na huśtawce, czyli rzecz o FAM/ Barbara Purgał

Kto będzie? – kciuki w górę 

Radio Białystok o nas pamięta :)

Radio Białystok o nas pamięta :)

„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może” – mówił Janusz Korczak i to jest motto Dni Bliskości, które właśnie rozpoczynają się w Białymstoku. Początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach, żeby być bliżej nich, teraz to rozumiana szeroko idea rodzicielstwa bliskości, eko-rodzicielstwa, naturalnego porodu, karmienia piersią i zdrowego żywienia. Dni bliskości obchodzone są na całym świecie od 2010 roku, w Białymstoku – od 2011. O idei tej inicjatywy mówią dwie spośród kilku organizatorek całego przedsięwzięcia – Anna Czarniecka i Paulina Karczewska.

http://www.radio.bialystok.pl/wdomunajlepiej/index/id/148797

****Konkurs****Nr2

****Konkurs****Nr2

Mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę przed rozpoczęciem Dni Bliskości 2017. Szybki i prosty konkurs, którym mamy nadzieję także zachęcić Was do udziału w sobotnich wydarzeniach. Do wygrania świetna NAGRODA od Miętowe Studio – ZAPROSZENIE NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ („brzuszkową”, noworodkową, dziecięcą, rodzinną, indywidualną lub inną z oferty http://www.mietowestudio.pl/oferta)
Oto warunki zabawy:
 Wyraź chęć udziału w konkursie zapraszając w komentarzu trzy osoby do zabawy tu: https://www.facebook.com/bliskobialystok/posts/1183110868456190?hc_location=ufi
 Udostępnij publicznie baner konkursowy.
 Weź udział w minimum jednym z sobotnich spotkań Dni Bliskości Białystok 2017 i kliknij „Wezmę udział” w facebookowym wydarzeniu https://goo.gl/oVCbd2
 Polub fanpage Miętowe Studio oraz Dni Bliskości Białystok.

Konkurs trwa do soboty (21 października) do godz. 12.00. Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek (23 października).
POWODZENIA!

****Konkurs****Nr1

****Konkurs****Nr1

Już za 3 dni rozpoczynamy Dni Bliskości Białystok 2017. Sobotnie przedpołudnie to zdecydowanie będzie czas dla mam w ciąży i połogu https://goo.gl/aMNJNH. Po południu zaś, zapraszamy rodziców dzieci starszych, którzy chcą pogłębić wiedzę o relacji z dzieckiem i pogłębić wiedzę o systemie edukacji w Polsce https://goo.gl/q7bPa2. Wykłady te przeplatają się bardzo interesującymi spotkaniami. A pod wieczór odbędzie się pokaz filmu „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci” reż. Warner Herzog https://goo.gl/TraXvF. Bardzo wymowny i mocny przekaz o internetowej cyberprzestrzeni.

Chcemy zachęcić Was do udziału w powyższych wydarzeniach dlatego przygotowaliśmy dla Was KONKURS. Do wygrania mamy 10 BILETÓW od Kino Helios Polska na środowe KINO Z MALUCHEM https://goo.gl/J5pv9boraz 20 KSIĄŻEK „DOBRZE NOSIĆ” ufundowane przez wydawnictwo Mamania https://goo.gl/xieJFB
Oto warunki zabawy:
1. Wyraź chęć udziału w konkursie zapraszając do zabawy w komentarzu trzy osoby oraz pisząc, którą z nagród wybierasz tu: https://www.facebook.com/bliskobialystok/posts/1183110868456190?hc_location=ufi
2. Udostępnij publicznie baner konkursowy.
3. Kup bilet na któreś z sobotnich wydarzeń.
4. Polub fanpage Dni Bliskości Białystok oraz kliknij „Wezmę udział” w wydarzeniu https://goo.gl/oVCbd2

Konkurs trwa do piątku 20 października do godz. 21.00. Nagrody wygrywają pierwsze 10 osób, które wybrały Kino z maluchem oraz pierwsze 20 osób, które wybrały książkę „Dobrze nosić” oraz spełniły pozostałe warunki zabawy. Wyniki zostaną ogłoszone następnego dnia.
POWODZENIA!